O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

FAQ

Wyjaśnienia

Rok produkcji jest to rok kalendarzowy, w którym pojazd został wyprodukowany, określony przez producenta. W przypadku pojazdu marki "SAM" jest to rok zbudowania tego pojazdu.
Rok modelowy (zwany także rokiem modelu lub modelem roku) to okres, w którym produkowane były samochody o tych samych cechach charakterystycznych. Zwykle rozpoczyna się on w połowie roku kalendarzowego i kończy w połowie następnego roku kalendarzowego. Pojęcie „model roku” stosuje się w celach marketingowych.
Numer identyfikacyjny VIN (podwozia, nadwozia lub ramy) pojazdu jest nadany i umieszczony przez producenta. Przed 1981 nie było zaakceptowanego standardu określającego ten numer i producenci stosowali dla niego różne formaty. Współczesny numer VIN składa się z 17 znaków – cyfr i liter z wyłączeniem liter I, O oraz Q.
Data 1-szej rejestracji pojazdu jest to data, która informuje nas w jakim dniu pojazd został po raz pierwszy dopuszczony do ruchu. W dowodzie rejestracyjny wpisuje się datę pierwszej rejestracji pojazdu pod pozycją "B"; w przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy i rejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej po raz pierwszy jest to dzień pierwszej rejestracji pojazdu za granicą; jeżeli w dokumentach załączonych do wniosku o rejestrację pojazdu brak jest informacji o dacie pierwszej rejestracji pojazdu, to w tej rubryce wpisuje się datę 1 stycznia roku produkcji pojazdu;